Drukuj Powrót do artykułu

Zgorzelec: niemiecko-polski Orszak Trzech Króli

06.01.2018 , ks.pn, Zgorzelec, 06-01-2018 Ⓒ ℗

Sample Fot. Ks. Waldemar Wesołowski

Blisko 2 tys. osób wzięło udział w V Międzynarodowym Orszaku Trzech Króli, który w sobotę odbył się w nadgranicznych miastach Görlitz-Zgorzelec.

Orszak rozpoczął się przed kościołem Trójcy Świętej na Obermarkt w Görlitz, a zakończył przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Przemarszowi towarzyszyły scenki biblijne w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych, zapowiadane i komentowane w dwóch językach: polskim i niemieckim.

W wydarzeniu tym wzięli udział mieszkańcy obu miast, a także duchowni, samorządowcy i grono gości z obu stron granicznej Nysy Łużyckiej.

Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszyły się uczestniczące w Orszaku zwierzęta z ZOO z Görlitz: osiołki, lamy oraz „tańczący” wielbłąd, który nie mogąc wytrzymać długo w bezruchu, wraz ze swym opiekunem kreślił 360 stopniowe koła. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Kopalni Węgla Brunatnego Turów.

Po ostatniej odegranej scenie Pokłonu Trzech Króli, reprezentujących Europę, Azję i Afrykę, uczestniczący w tym święcie, mogli pokrzepić się gorącymi napojami, szczodrakami i domowym ciastem, dostępnymi na ustawionych przed MDK stoiskach.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.