Drukuj Powrót do artykułu

Zielona Góra: bp Lityński poświęcił nową część hospicjum

09.01.2018 , kk, Zielona Góra, 09-01-2018 Ⓒ ℗

Sample Fot. diecezjazg.pl

Nowa część Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze już otwarta. 8 stycznia budynek poświęcił bp Tadeusz Lityński.

W nowym budynku hospicjum powstały 4 jednoosobowe sale chorych, 4 łazienki dla chorych, poradnia leczenia obrzęku limfatycznego, pokój fizjoterapeuty, sala rehabilitacji ambulatoryjnej, a także kaplica.

Radości podczas oficjalnego otwarcia nie kryła szefowa placówki. – Stworzyliśmy prawdziwy dom dla chorych – mówiła dyrektor Anna Kwiatek.

Nową część hospicjum poświęcił bp Lityński, który zacytował na początku słowa ks. Kaczkowskiego: „Nie bójcie się bliskości. Nie czekajcie, bo jest coraz później. Kochajcie teraz”. – Hospicjum właśnie to realizuje wobec osób, które tu przebywają. Wy nie czekacie, ale konkretnie udzielacie pomocy – zauważył biskup.

– To kolejna inwestycja, która służy człowiekowi i to w wymiarze kompleksowym, bo dba się tutaj nie tylko o ciało, ale również o ducha – dodał.

Kapelanem w hospicjum od 1 marca 2017 jest ks. Dariusz Wytrykowski. – Jestem tutaj, aby udzielać chorym sakramentów, towarzyszyć imprezy śmierci i modlić się o tych ludzi. W każdą niedzielę o godz. 15.30 odprawiam tutaj Mszę św. za chorych, cierpiących, ich rodzin i bliskich, a także za zmarłych, którzy odeszli z tego domu. Jestem tu we wtorek, czwartek i niedzielę. Oprócz tego jestem zawsze pod telefonem – opowiada o swojej posłudze ks. Wytrykowski.

Zielonogórskie hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw zostało rozbudowane dzięki środkom unijnym.

Projekt rozbudowy hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w wysokości 2 mln zł (całkowita wartość projektu: 2,4 mln zł).

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.