Drukuj Powrót do artykułu

Zielonogórska Caritas rozpoczęła akcję „Torba Charytatywna” dla Ukrainy

03 grudnia 2018 | 10:20 | wm | Zielona Góra Ⓒ Ⓟ

Po raz czwarty Caritas Diecezji Zielonogórsko–Gorzowskiej rozpoczęła akcję „Torba Charytatywna”, mającą na celu pomoc ubogim podopiecznym Caritas na Ukrainie. Najbardziej potrzebne są środki czystości, sucha żywność o długim okresie przydatności do spożycia oraz produkty codziennego użytku.

Papierowe torby przekazane zostaną do firm, a następnie wypełnione darami będą odbierane i wysyłane osobom potrzebującym na Ukrainie, a także w razie potrzeby przekazane zostaną ludziom ubogim w diecezji zielonogórsko- gorzowskiej.

Diecezjalna Caritas zaprosiła do współpracy urzędy, instytucje, przedsiębiorstwa i firmy. W akcji pomagać będzie także około pięćdziesięciu Parafialnych Zespołów Caritas.

Koordynator akcji Anna Maria Fedurek poinformowała, że rok temu udało się zebrać ponad 600 toreb „pełnych miłosierdzia”, które przekazane zostały na Ukrainę. – Wiemy od osób obdarowanych, za pośrednictwem księży, sióstr zakonnych i osób posługujących w Caritas na Ukrainie, że dla wielu z nich to właśnie nasza akcja była głównym źródłem do przygotowania wigilii lub utrzymania rodziny przez jakiś czas – stwierdziła koordynator, wyjaśniając, że najbardziej potrzebne są środki czystości oraz sucha żywność o długim terminie ważności.

Akcja organizowana jest cyklicznie w okresie adwentu i czasu przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.