Drukuj Powrót do artykułu

Zmiany w ramówce Radia Watykańskiego

12.07.2017 , Rzym / sal (KAI Rzym) / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

Na zakończenie głównego wydania dziennika w języku włoskim Radio Watykańskie zapowiedziało we wtorek, że poczynając od środy 19 lipca skrócone zostaną wszystkie wydania serwisów informacyjnych w tym języku.

O godzinie 8 rano dziennik trwać będzie osiem minut zamiast dotychczasowych piętnastu, a wspomniane główne wydanie wczesnym popołudniem zredukowane zostanie z dotychczasowych dwudziestu do trzech minut. Inne trzyminutowe wydania wiadomości przygotowywane będą przez radio włoskich biskupów InBlu.

Zmiany te, jak wyjaśniono, dotyczą okresu przejściowego, który poprzedza wejście w życie zapowiadanej od dawna reformy papieskiej rozgłośni. „Przepraszamy za niedogodności, jakie mogą wystąpić w tej fazie, mając świadomość, że nowa ramówka podyktowana jest koniecznością reorganizacji pracy redakcyjnej w perspektywie reformy watykańskich mediów, oczekiwanej przez papieża”.

Czytaj także: Heroiczne ofiarowanie życia – nowy powód beatyfikacji

W związku z nią Radio Watykańskie podlegać będzie nowemu Sekretariatowi ds. Komunikacji, podobnie jak dziennik „L’Osservatore Romano”.

Papieska rozgłośnia, założona 12 lutego 1931 r. przy udziale Guglielmo Marconiego, w ostatnich dziesięcioleciach była wyjątkowo niedochodowa i przynosiła rosnące z roku na rok straty.

Wersja do druku

Przeczytaj także

11 lipca 2017 20:57

„Nie” dla Europy egoizmu, „tak” dla Europy otwartego i miłosiernego serca

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.