Znamy hasło i logo Światowych Dni Młodzieży w Seulu w 2027 roku
25 września 2024 | 00:03 | sdmpolska.pl | Watykan Ⓒ Ⓟ
We wtorek ogłoszono w Watykanie hasło Światowych Dni Młodzieży w Seulu 2027 oraz oficjalne logo. Zaprezentowane podczas konferencji prasowej logo ŚDM jest ścisłym nawiązaniem do hasła. Odzwierciedla motyw przewodni spotkania w stolicy Korei Południowej i będzie wykorzystywane w oficjalnych dokumentach, zdjęciach i wydarzeniach związanych z przeżywaniem drogi na ŚDM w Seulu w 2027 roku.
Pośrodku logo znajduje się krzyż w kolorze czerwono-niebieskim. Jest to Krzyż Zwycięstwa Jezusa nad światem. Czerwona linia krzyża wznosząca się oznacza Stwórcę w niebie, niebieska linia oznacza Ziemię, a w połączeniu te dwie linie tworzące Krzyż oznaczają wypełnienie się Bożej woli na ziemi. Krzyż Zwycięstwa oznacza, że słowa Jezusa Jam zwyciężył świat wypełnią się mocą Ducha Świętego w całym wszechświecie.
Żółte koło znajdujący się za krzyżem symbolizuje Ducha Świętego. Oznacza chwałę Zmartwychwstałego Chrystusa, nasze światło i nadzieję. Litery tworzące w alfabecie koreańskim (Hangeul) słowo Seul w tradycyjnej koreańskiej kaligrafii (pismo bambusowe) układają się w skrót WYD (World Youth Day – Światowe Dni Młodzieży). Krzyż Zwycięstwa jest połączony z czarnym kółkiem po prawej górnej części i symbolizuje młodzież.
Zgodnie z interpretacją organizatorów logotyp wzięty w całości wyobraża młodego człowieka gotowego nieść swój krzyż za Jezusem. Cechuje go mocna, dynamiczna wiara, która pozwala odważnie wyciągnąć ręce do Krzyża i stanąć na nogi, by pełnić Bożą wolę w tym świecie. Również tradycyjne kolory Korei zostały harmonijnie wykorzystane w logo. Czerwony symbolizuje męczeńskiego ducha przodków, niebieski – energię młodych ludzi. Czarny oznacza niepewny czas przyszłości przed młodymi ludźmi, żółty z kolei symbolizuje chwałę Ducha Świętego i zwycięstwo Chrystusa, które będzie dane młodym ludziom.
Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka inspiracją do powstania logo ŚDM w Seulu był obraz „Góra Inwang po deszczu w Seulu” malarza Chosuna Kima Jae Jungsuna (1676 -1759), którego twórczość stanowi unikalny przykład kultury koreańskiej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.