Drukuj Powrót do artykułu

„Zróbmy pierwszy krok”. Kolumbia czeka na spotkanie z Franciszkiem

06.08.2017 , Bogota / RV / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. YouTube

Modlitwy, czuwania oraz wydarzenia kulturalne i rodzinne poprzedzą przyjazd papieża do Kolumbii 6 września. Poinformował o tym bp Pedro Salamanca, odpowiedzialny za duchowe przygotowania do wizyty.

Najwięcej wydarzeń zaplanowano w stołecznej Bogocie, jednak nie zabraknie ich także w innych miejscach kraju. Głównym tematem, który Kościół chciałby wyróżnić w ramach przygotowań, jest rodzina. Zaprezentowano też oficjalny hymn wizyty skomponowany w rytmie muzyki pop i rap.

Czytaj także: Hymn papieskiej wizyty w Kolumbii w rytmie popu i rapu

Centralnym miejscem duchowej mobilizacji przed spotkaniem w Franciszkiem będzie stołeczna katedra. Tam właśnie już 2 września zostanie przywieziony wizerunek patronki Kolumbii, Matki Bożej z Chiquinquirá. Obraz uczci także Ojciec Święty, nawiedzając katedrę w Bogocie na drugi dzień po przyjeździe.

Bp Salamanca poinformował ponadto, że do tej pory kolumbijskie parafie zarezerwowały ponad pół miliona wejściówek na wydarzenia papieskiej wizyty.

W sklepach pojawiły się już tzw. zestawy pielgrzyma dla uczestników spotkań z Franciszkiem. Składają się na nie: specjalna koszulka, czapka oraz plecak z hasłem wizyty: „Zróbmy pierwszy krok” („Demos el primer paso”).

Wersja do druku

Przeczytaj także

05 sierpnia 2017 11:38

Stołówka w katedrze. Miesiąc solidarności w Chile

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.