Drukuj Powrót do artykułu

Zwichost: rozpoczęło się Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej

30 kwietnia 2018 | 09:15 | apis | Zwichost Ⓒ Ⓟ

Młodzież tłumnie przybyła na trzydniowe 21. Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej, które rozpoczęło się 29 kwietnia w parafiach dekanatu Zawichost. Zorganizowane pod hasłem „W mocy Ducha Świętego, mają charakter jubileuszowy z racji trwających obchodów 200 – lecia diecezji.

Bp Krzysztof Nitkiewicz witając młodych pielgrzymów podkreślał, że wnoszą oni do wspólnoty diecezjalnej to, co jest dla nich charakterystyczne, czyli entuzjazm, spontaniczność oraz świeże spojrzenie. – Bardzo tego potrzebujemy i dlatego chciałbym, żebyście byli zawsze tak widoczni w parafiach, jak dzisiaj – mówił.

Wieczorem, uczestnicy spotkali się na Eucharystii w trzech kościołach stacyjnych: w Annopolu, Zawichoście i Dwikozach.

Po wspólnej modlitwie był czas na zabawę i piknikowe grillowanie. Nad zarejestrowaniem, rozlokowaniem, bezpieczeństwem i porządkiem czuwali wolontariusze i strażacy. W poniedziałek będą spotkania formacyjne, koncerty, modlitwa i wieczór uwielbienia.

Pierwsze spotkanie młodych odbyło się w 1998 r. w Stalowej Woli. Przez kilka lat spotkania były organizowane na Świętym Krzyżu. Począwszy od 2010 r. diecezjalne spotkania młodych wprost nawiązują do Światowych Dni Młodzieży i odbywają się w kolejnych miastach diecezji sandomierskiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.