Drukuj Powrót do artykułu

Żyd i muzułmanin będą towarzyszyli papieżowi Franciszkowi w podróży do Ziemi Świętej

04 maja 2014 | 11:30 | ts (KAI) / pm Ⓒ Ⓟ

Rabin i duchowny muzułmański będą towarzyszyli papieżowi Franciszkowi w podróży do Ziemi Świętej pod koniec maja br.

Według włoskiej gazety „La Stampa” Watykan miał potwierdzić, że w gronie osób oficjalnie towarzyszących Ojcu Świętemu będą znani mu dobrze z Buenos Aires rabin Abraham Skorka – rektor latynoamerykańskiego seminarium dla rabinów i Omar Abboud – były sekretarz generalny Islamskiego Centrum Kultury. Obecny papież jako arcybiskup stolicy Argentyny wraz z nimi uczestniczył w projektach dotyczących dialogu międzyreligijnego.

Jest to pierwszy przypadek, gdy biskup Rzymu uda się do Ziemi Świętej razem z przedstawicielami innych religii Abrahamowych. Obserwatorzy sądzą, że zapraszając Skorkę i Abbouda do swego najbliższego otoczenia Ojciec Święty chciał wyraźnie dać sygnał dla dialogu między chrześcijaństwem, judaizmem i islamem. Być może stanie się to także bodźcem do pokojowego rozwiązania konfliktu bliskowschodniego.

Franciszek odwiedzi Jordanię, Izrael i Autonomię Palestyńską w dniach 24-26 maja. Program wizyty przewiduje jego pobyt w Ammanie i Betanii w tym pierwszym państwie oraz w Betlejem, obozie uchodźców w Dheiszeh, w Tel Awiwie i Jerozolimie na terenie Palestyny i Izraela.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.