100-lecie Rycerstwa Niepokalanej
11 września 2017 | 12:02 | rk | Harmęże Ⓒ Ⓟ
Na obchody 100. rocznicy powstania – założonego przez św. Maksymiliana Kolbego – Rycerstwa Niepokalanej zapraszają do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie franciszkanie konwentualni z Harmęż. 30 września w hałcnowskiej bazylice odbędą się główne uroczystości jubileuszowe na terenie diecezji bielsko-żywieckiej.
O. Arkadiusz Bąk OFMConv , asystent diecezjalny stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” diecezji bielsko-żywieckiej przypomniał, że w tym roku przypada 100. rocznica założenia przez o. Maksymiliana Rycerstwa Niepokalanej. Podkreślił, że celem Rycerstwa jest zdobywanie dusz dla Chrystusa przez Niepokalaną.
Całość uroczystości rocznicowych, które rozpoczną się Eucharystią o godz. 9.00 w bazylice, będzie transmitowana przez internet. „Przyjechać może każdy! Szczególnie zapraszamy dzieci, młodzież, małżeństwa należące do Rycerstwa Niepokalanej” – zachęca o. Bąk.
Rycerstwo Niepokalanej powstało w 1917 roku z inicjatywy o. Maksymiliana Kolbego, który chciał założyć stowarzyszenie maryjne nastawione na nawracanie grzeszników, szczególnie masonów i dążącym do uświęcenia wszystkich chrześcijan.
Centrum Narodowe Rycerstwa znajduje się w Niepokalanowie. Odbywają się tam ogólnopolskie zjazdy MI i uroczystości jubileuszowe. Dla koordynacji i rozwoju Stowarzyszenia na terenie całego kraju Centrum Narodowe korzysta z pomocy franciszkańskich siedzib prowincjalnych: Centrum MI Polski Północnej (Gdynia), Centrum MI Polski Południowej (Harmęże) oraz ośrodków regionalnych w diecezjach: kieleckiej, tarnowskiej, białostockiej, częstochowskiej i bielsko-żywieckiej.
Rycerstwo Niepokalanej ma cel apostolski, który polega na pogłębieniu świadomego i odpowiedzialnego życia chrześcijańskiego, nawróceniu i uświęceniu wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.