20 lat Wydawnictwa Promyczek
02 lutego 2019 | 12:28 | eb | Nowy Sącz Ⓒ Ⓟ
20-lecie działalności obchodzi Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Promyczek. Wydaje ono m.in. miesięcznik dla dzieci „Promyczek Dobra”, jak również prowadzi muzyczny zespół dziecięcy.
Wydawnictwo Promyczek zostało powołane do życia, przez ówczesnego biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca, 1 lutego 1999 roku, ale „Promyczek Dobra” był wydawany już dużo wcześniej. W chwili powstania wydawnictwa nakład gazety, wynosił ponad 40 tys. egzemplarzy.
„Gazetę dla najmłodszych wydawała od 1991 roku parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Dzieci są wymagające, robimy wszystko, żeby im się podobało. Jest to trudne w dobie tabletów i komórek, ale kontakt ze słowem drukowanym to rozwój emocjonalny dzieci” – mówi dyrektor ks. Andrzej Mulka, który od początku czuwa nad całością.
Obecnie wydawnictwo publikuje co miesiąc dwa pisma dla dzieci „Promyczek Dobra” oraz „Mały Promyczek”, sprowadza i realizuje dubbingi do religijnych filmów animowanych oraz prowadzi opiekę, wraz z Pałacem Młodzieży, nad zespołem „Promyczki Dobra”.
Wydawnictwo organizuje też ogólnopolskie konkursy dla dzieci: kaligraficzny Bakałarz, recytatorski Pierścień św. Kingi oraz Skowroneczek, kiedy na sądeckim Rynku wyrasta kolorowa scena z utalentowanymi muzycznie dziećmi.
„Kościół obok wsparcia i zauważenia dzieci chorych, wychodzi naprzeciw także dzieciom uzdolnionym. Jest ich dużo w naszym regionie, dzięki konkursom i spotkaniom mogą one rozwijać swoje talenty” – dodaje ks. Mulka.
7 lutego, w obecności prezydenta miasta Nowego Sącza, w Sądeckiej Bibliotece Publicznej, o godz. 12:30 nastąpi przekazanie w formie elektronicznej wszystkich, archiwalnych numerów Promyczka Dobra. Na to wydarzenie zostali zaproszeni wszyscy dyrektorzy sądeckich szkół oraz bibliotek.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.