Radom: przygotowania do obchodów 30. rocznicy śmierci kard. Wyszyńskiego
20 września 2010 | 15:54 | rm Ⓒ Ⓟ
Kościół radomski przygotowuje się duchowo do 30. rocznicy śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. Od 28 września w kościele św. Stefana na radomskim Idalinie rusza 9-miesięczna nowenna ku czci Prymasa Tysiąclecia.
Co miesiąc prowadzone będą rozważania na temat życia, nauczania oraz wpływu kard. Wyszyńskiego na życie Kościoła i Polski. Wierni modlić się też będą o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. – Osoba kard. Wyszyńskiego i jego nauczanie, zadziwiające także dziś niezwykłą aktualnością i mocą, nie mogą być zapomniane. Pragniemy modlić się o beatyfikację Sługi Bożego a zarazem zgłębiać jego nauczanie, by odnaleźć w nim pewny drogowskaz na trudny czas dla Ojczyzny i Kościoła – powiedział organizator spotkań ks. Andrzej Jędrzejewski, proboszcz parafii św. Stefana w Radomiu.
W ramach przygotowań do 30. rocznicy śmierci kard. Wyszyńskiego prowadzona będzie nowenna w intencji jego beatyfikacji, rekolekcje z Prymasem Tysiąclecia oraz Tydzień Społeczny poświęcony nauczaniu Prymasa. Nowenna zostanie zainaugurowana 28 września. Mszę św. będzie celebrował bp-senior Edward Materski. Liturgiczne wspomnienie będzie przebiegało wokół tematu: Soli Deo – Pasterz i Mąż stanu. Kolejne spotkania wokół m.in. Maryi, rodziny, Kościoła, Ojczyzny i młodzieży będzie prowadził ks. infułat Jerzy Banaśkiewicz.
Z kolei 28 maja 2011 r. odbędzie się zakończenie nowenny i Tygodnia Społecznego z udziałem bp. Henryka Tomasika. W przyszłym roku odbędą się również rekolekcje z Prymasem Tysiąclecia, które poprowadzi ks. Albert Warso z Kongregacji Nauki Wiary.
Kościół św. Stefana zbudowano jako wotum wdzięczności kardynałowi, a cześć oddano Prymasowi przez fakt uformowania bryły kościoła na wzór rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu, która była tytularnym kościołem kardynalskim Prymasa Polski.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.