Polski akcent na Światowym Spotkaniu Rodzin
18 sierpnia 2018 | 06:57 | pb (KAII/belfasttelegraph.co.uk) / mip | Dublin Ⓒ Ⓟ
Podczas Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie papież Franciszek będzie nosił szaty liturgiczne z Polski. Zaprojektowała je i uszyła rodzinna firma z Piotrkowa Trybunalskiego, donoszą irlandzkie media.
Na ornatach, które założą także biskupi koncelebrujący z papieżem Mszę św. w dublińskim Phoenix Park 26 sierpnia, znajduje się celtycki symbol w postaci potrójnej spirali, spotykanej na staroirlandzkich manuskryptach.
Z kolei na ołtarzu znajdzie się prosty, drewniany krzyż pokutny z 1763 r.
Jednocześnie irlandzki oddział firmy motoryzacyjnej Škoda, który jest oficjalnym partnerem Światowego Spotkania Rodzin, poinformował, że Franciszek będzie jechał z lotniska do Aras an Uachtarain – rezydencji prezydenta Irlandii Michaela D. Higginsa – granatową Škodą Rapid. Samochód ten – na życzenie papieża – zostanie następnie przekazany, wraz z drugim dodatkowym pojazdem, na wskazany przez arcybiskupa Dublina cel charytatywny.
Użytkownicy Twittera będą mieli dostęp do dwóch specjalnych emoji upamiętniających wizytę papieża Franciszka w Irlandii w dniach 25-26 sierpnia – poinformował dziennik „Irish Daily Mail”.
Emoji, dostępne przy użyciu hasztagów #popeinireland, #pápainÉirinn i #festivaloffamilies na Twitterze, przedstawiać będą papieża Franciszka przed irlandzką flagą oraz przed sanktuarium maryjnym w Knock.
Podobne emoji stworzono podczas wizyty Franciszka w Stanach Zjednoczonych w 2015 r. Twitter przygotowywał również okolicznościowe piktogramy na takie wydarzenia, jak: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, Igrzyska Olimpijskie czy Konkurs Piosenki Eurowizji.
Organizatorzy Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie, na które do Irlandii przyjeżdża papież, wyrazili zadowolenie ze stworzenia przez Twittera emoji także z tej okazji.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.