Modlitwa wynagradzająca za profanację Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej
28 kwietnia 2019 | 16:15 | mir/Radio Jasna Góra | Jasna Góra Ⓒ Ⓟ
Paulini i pielgrzymi podejmują na Jasnej Górze modlitwę wynagradzającą za akt profanacji Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej, który miał miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia.
Do szydzenia z Jasnogórskiego Obrazu doszło na terenie parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, gdzie budynki, w tym kosze na śmieci oraz przenośne toalety, zostały oklejone sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej. Aureole Maryi i Dzieciątka Jezus były stylizowane na tęczowe barwy, które są znakiem rozpoznawczym środowisk LGBT.
– Apelujemy, aby niezależnie od przekonań i poglądów szanować uczucia religijne ludzi wierzących – prosił przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra podczas sobotniego Apelu Jasnogórskiego.
– Ten wielki ból przeszywa serce, nas, posługujących tu na Jasnej Górze, ale myślę, że wszystkich Polaków. Módlmy się o przemianę serc i nawrócenie dla niewierzących, dla zagubionych i dla wrogów Kościoła Świętego – mówił o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.
W modlitwę ekspiacyjną od rana włączają się licznie nawiedzający dziś Jasną Górę pielgrzymi indywidualni i w grupach zorganizowanych oraz mieszkańcy Częstochowy.
Wielu wyznaje, ze wiadomość z Płocka była wstrząsająca. – Wręcz trudno było uwierzyć, że w naszym narodzie, który jest narodem katolickim, narodem prawym, dla którego najważniejsze są Bóg, honor, Ojczyzna, mogło się stać coś tak przerażającego – mówiła Barbara Barańska z pielgrzymki Rodzin Katyńskich.
– Tę intencję wynagradzającą będziemy szczególnie mocno ofiarowywać Bogu podczas uroczyście celebrowanej Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 – zapowiada rzecznik prasowy Jasnej Góry o. Sebastian Matecki. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Koronka jest odprawiana na Jasnej Górze przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.
– Jesteśmy podbudowani postawą wielu pielgrzymów, którzy z oznaką pewnego współczucia, ale też i wewnętrznego oburzenia z powodu tego, co się stało przychodzą na Jasna Górę, by Boga przepraszać, wynagradzać i prosić o nawrócenie. Będziemy modlić się za ludzi, którzy takich haniebnych rzeczy się dopuścili. To jest godzenie w uczucia religijne, to jest podnoszenie ręki na nasze wartości religijne, duchowe, kulturowe – mówił rzecznik prasowy Jasnej Góry.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.