Sympozjum w Płocku – algoretyka i inne wyzwania sztucznej inteligencji
14 listopada 2024 | 15:54 | eg | Płock Ⓒ Ⓟ
Dlaczego powinniśmy spowolnić rozwój technologii AI? Dlaczego teologia zajmuje się sztuczną inteligencją? Czy sztuczna inteligencja będzie za nas wygrywała wojny? – takie między innymi zagadnienia zostaną poruszone 15 listopada podczas 46. Ogólnopolskiego Sympozjum Koła Naukowego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku pt. „Algoretyka i inne wyzwania sztucznej inteligencji”.
46. Ogólnopolskie Sympozjum Koła Naukowego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku odbędzie się 15 listopada w gmachu płockiego seminarium (ul. Abp. A.J. Nowowiejskiego 2), pod hasłem: „Algoretyka i inne wyzwania sztucznej inteligencji”.
Obrady sympozjalne poprzedzi Msza św. w seminaryjnej Kaplicy Dobrego Pasterza o godz. 8.30, z przewodniczeniem i kazaniem bp. dr. Szymona Stułkowskiego. Godzinę potem nastąpi otwarcie sympozjum w seminaryjnej Sali Biskupów, również przez bp. Stułkowskiego. Wprowadzenia w sympozjum dokonają ks. prał. dr Marek Jarosz, rektor WSD w Płocku i alumn Szymon Kuczyński, prezes Koła Naukowego WSD w Płocku.
Wykłady rozpoczną się o godz. 9.45. „Dlaczego powinniśmy spowolnić rozwój technologii AI?” – postara się odpowiedzieć prof. dr hab. Andrzej Zybertowicz. O godz. 10.15 o tym, w czym sztuczna inteligencja może pomóc ludziom wierzącym? – powie dr Katarzyna Zybertowicz, socjolog, felietonistka. O godz. 10.45 dr inż. Adrian Kapczyński z Politechniki Śląskiej w Gliwicach zastanowi się, jakie sfery naszego życia zmieni AI.
Po przerwie, o godz. 11.45 na pytanie, czy sztuczna inteligencja będzie za nas wygrywała wojny? – postara się odpowiedzieć dr Maciej Gurtowski z Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. O godz. 12.15 mgr Maciej Mróz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wygłosi referat pt. „Jak odróżnić kota od guacamole, czyli dlaczego teologia zajmuje się sztuczną inteligencją?”. O godz. 12.45 nad tym, jaka będzie przyszłość sztuki sakralnej dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji, zastanowi się dr hab. Sylwester Piędziejewski, prof. Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Papież na zakończenie Synodu: potrzebujemy Kościoła, który brudzi sobie ręce, aby służyć Panu
Na godz. 13.15 zaplanowano dyskusję z udziałem uczestników konferencji. Poprowadzi ją ks. dr Wojciech Kućko, opiekun Koła Naukowego WSD w Płocku (UKSW w Warszawie). O godz. 14.10 w seminaryjnej kaplicy odbędzie się Modlitwa popołudniowa. Będzie to ostatni punkt sympozjum.
Obradom towarzyszyć będzie specjalne wydanie czasopisma studentów WSD w Płocku „Sursum Corda”. W czasie spotkania będzie możliwość nabycia książki: „AI Eksploracja. Andrzej Zybertowicz odpowiada Katarzynie Zybertowicz” (Warszawa 2024).
Organizatorami przedsięwzięcia są: Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku, Wydział Studiów nad Rodziną UKSW w Warszawie; Wydział ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.