Abp Mokrzycki: całe życie św. Jana Pawła II było modlitwą
06 kwietnia 2025 | 16:49 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ

– Święty Jan Paweł II trwał na kolanach przed Bogiem, żył Bogiem i dla Boga – powiedział abp Mieczysław Mokrzycki, który 6 kwietnia wprowadził relikwie papieża Polaka do kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gowarczowie w diecezji radomskiej. Uroczystość odbyła się z racji 20. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.
Abp Mokrzycki mówił w homilii, że św. Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem, który promieniował i oddziaływał na innych ludzi. Dodał, że był człowiekiem wiary i modlitwy. Przy okazji powiedział, że codzienne celebrowanie Mszy świętej przez świętego Jana Pawła II stanowiło centrum jego życia.
– Wielu odczuwało głębokie spojrzenie Ojca Świętego. To wszystko było efektem jego modlitwy z Bogiem. Całe jego życie było modlitwą – mówił abp Mokrzycki.
Na koniec zachęcił do naśladowania Jana Pawła II. – Niech ta bliskość świętego zachęca i nas do świętego życia, do uczestnictwa we Mszy świętej, do spowiedzi, do Komunii świętej, codziennej modlitwy. Jan Paweł II niestrudzenie powtarzał, że prawdziwi uczniowie Chrystusa są zakorzenieni w świętości – zakończył abp Mieczysław Mokrzycki.
Z kolei proboszcz parafii ks. Dariusz Stańczyk poinformował, że wprowadzenie relikwii było jednym z elementów przygotowań do jubileuszu 700-lecia powstania parafii, który będzie obchodzony w 2033 roku. Powiedział też, że czas pontyfikatu Jana Pawła II był rekolekcjami dla całego świata. Zachęcał, abyśmy żyli dla Kościoła, ojczyzny, bronili wartości chrześcijańskich, burzyli mury nienawiści, czy zniewolenia i strachu.
W uroczystości udział wzięli m.in. motocykliści Rajdu Katyńskiego, którego kapelanem był ks. Dariusz Stańczyk, członkowie Bractwa Orła i Pogoni, ułani ze Stowarzyszenia Hubalczycy Rawicz 43 oraz licznie zgromadzone poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z okolic.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.