Bp Wątroba o przygotowaniach do procesu beatyfikacyjnego Jacka Krawczyka
12 września 2018 | 08:38 | tn | Rzeszów Ⓒ Ⓟ
W Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej modlili się 11 września członkowie grup apostolskich, ruchów i stowarzyszeń. Podczas Mszy św. bp Jan Wątroba przywołał postać zmarłego w 1991 r. studenta KUL Jacka Krawczyka i mówił o przygotowaniach do jego procesu beatyfikacyjnego.
W homilii bp Wątroba przywołał postać Jacka Krawczyka, zmarłego w 1991 r. studenta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Krawczyk urodził się w Rzeszowie, a mieszkał w Palikówce. Podczas nauki w II LO rozpoczął pracę charytatywną w Domu Rencistów w Rzeszowie. Organizował spotkania dla pensjonariuszy, wspierał ich duchowo i materialnie. W 1985 r. rozpoczął studia na Wydziale Teologicznym KUL.
W Lublinie także zaangażował się w działalność charytatywną. Odwiedzał chorych w szpitalach, biednych w domach i osoby uzależnione w melinach. Pracował przez pewien czas w stacji pogotowia jako sanitariusz. W 1989 r. zdiagnozowano u niego chorobę nowotworową. Zmarł w wieku 25 lat. Ze względu na działalność na rzecz ubogich porównywany jest do bł. Piotra Jerzego Frassatiego.
Bp Wątroba zwrócił się z prośbą do tych, którzy znali Jacka, o przekazanie informacji na jego temat. „Wspomnienia osób, notatki i listy stanowią podstawę procesu informacyjnego przed wszczęciem procesu beatyfikacyjnego. Miejmy nadzieję, że wysiłki jego rodziny, przyjaciół z KUL i fundacji jego imienia, zakończą się sukcesem i będziemy mieć świętego z Rzeszowa. Wciąż potrzebujemy przykładu życia Ewangelią na co dzień; przykładu zaangażowania wszystkich swoich talentów, także cierpienia, dla budowania dobra ciała Jezusa Chrystusa, którym jest Kościół” – podkreślił bp Wątroba.
Eucharystia była częścią uroczystości odpustowych ku czci Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.