Duchowa Adopcja Maturzysty od 6 maja – akcja pijarów
05 maja 2019 | 16:30 | pra / pw | Kraków Ⓒ Ⓟ
Pierwszego dnia egzaminów dojrzałości, w poniedziałek 6 maja zakon pijarów już po raz kolejny rozpoczyna akcję modlitewną w intencji maturzystów.
„I tak najważniejszy jest egzamin z życia! Może często to zdanie sobie powtarzasz czekając na zbliżającą się maturę… Jednak przeżywasz właśnie swoje „gorące dni”, myśląc o czasie egzaminu dojrzałości” – piszą pijarzy, którzy już po raz siódmy proponują maturzystom modlitwę w ich intencji na czas egzaminów dojrzałości.
Duchowa Adopcja Maturzysty rozpocznie się 6 maja, a zakończy 23 maja, czyli będzie trwała podczas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Ojcowie, bracia i pijarscy klerycy codziennie w seminaryjnej kaplicy w Krakowie będą odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę do Ducha Świętego oraz modlitwę o dobre wybory w życiu i o powołania.
Aby zostać duchowo zaadoptowanym należy wypełnić imienny formularz na stronie inicjatywy: maturzysci.pijarzy.pl. Do tej pory zgłosiło się około 800 osób.
Przez sześć lat trwania akcji modlitwą zostało objętych ponad 15 tys. maturzystów. „Inicjatywa tej modlitwy jest wspaniała, a ja chciałam wam bardzo podziękować za modlitwę już w tym momencie. Po dwóch pierwszych egzaminach czuję się świetnie, i co najważniejsze, czuję obecność Ducha Świętego na ramieniu. Pomysł tej akcji jest naprawdę dobry, i myślę że to dzieło przyniesie ogromne owoce. Jeśli nawet nie w wynikach, to z pewnością w sercach” – napisała jedna z uczestniczek Duchowej Adopcji Maturzysty z lat ubiegłych.
6 maja w pijarskiej wspólnocie seminarium przy ul. Dzielskiego 1 w Krakowie zostanie sprawowana Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów.
„Ucz się, módl i ufaj. Myślami jesteśmy z Wami podczas matury. Powodzenia i niech Duch Święty Wam towarzyszy” – życzą maturzystom pijarzy.
Zakon Kleryków Regularnych Ubogich Matki Bożej Szkół Pobożnych (potocznie zwany Zakonem Pijarów) został ustanowiony w 1621 r. Jego założycielem był św. Józef Kalasancjusz, który w 1597 r. otworzył pierwszą bezpłatną i powszechną szkołę podstawową w Europie. Głównym celem zakonu jest nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży. Obecnie zakonnicy prowadzą szkoły podstawowe, gimnazja i licea ogólnokształcące w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łowiczu, Katowicach, Elblągu i Bolesławcu.
Szkoły pijarskie cenione są za jakość nauczania i formacji chrześcijańskiej uczniów. Swoje posłannictwo spełniają także przez prowadzenie świetlic opiekuńczych dla dzieci, działalność duszpasterską w parafiach (w Polsce i za granicą), formację nauczycieli, rodziców i współpracowników oraz przez działalność wydawniczą i rekolekcyjną służącą szczególnie dzieciom i młodzieży.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.