„Jak współcześnie uczyć patriotyzmu” – konferencja dla nauczycieli
18 listopada 2021 | 09:10 | apis | Kielce Ⓒ Ⓟ
Konferencja on-line pt. „Jak współcześnie uczyć patriotyzmu”, adresowana do nauczycieli i wychowawców odbędzie się w dwóch turach 19 – 20 i 26 – 27 listopada w Kielcach. Organizatorem jest Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.
Dziesięć spotkań dotyczących edukacji patriotycznej poprowadzą wybitni eksperci i praktycy, którzy przedstawią współczesną perspektywę postrzegania patriotyzmu oraz dobre praktyki i pomysły kształtowania tożsamości narodowej i obywatelskiej.
Konferencję rozpocznie 19 listopada rozmowa Pauli Sawickiej i Bogdana Białka o tym czy Marek Edelman nadaje się na bohatera narodowego oraz wykład prof. Krystyny Skarżyńskiej o tym, czym bywa patriotyzm i co z tego wynika.
Ponadto zajęcia poprowadzą: dr hab. Daria Hejwosz- Gromkowska, która opowie o edukacji obywatelskiej w Anglii. Urszula Ptak przedstawi niemieckie dyskusje o tożsamości bez patriotyzmu, prof. Beata Jurkowicz zaprezentuje różne oblicza patriotyzmu w Polsce, a prof. Wiesław Łukaszewski zakończy wykładem pt. „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”.
W części warsztatowej odbędą się cztery spotkania prowadzone m.in. przez Agatę Dowgird (dyrektorkę VII LO w Warszawie) i Arkadiusza Walczaka (dyrektora Warszawskiego Centrum Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń).
Program i formularz rejestracyjny konferencji znajduje się na stronie www.jankarski.org.pl/konferencja
Zarejestrowani uczestnicy i uczestniczki otrzymają pocztą mailową linki do poszczególnych spotkań, a po konferencji odpowiednie certyfikaty.
Stowarzyszenie im. Jana Karskiego, które powstało w 2005 roku w Kielcach organizuje w powołanym przez siebie Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu m.in.: zajęcia edukacyjne dla młodzieży szkolnej, studentów, nauczycieli i innych grup zawodowych, związane z historią i kulturą żydowską, stereotypami, uprzedzeniami, tolerancją.
Jest organizatorem także otwartych imprez kulturalnych, takich jak festiwal czytelniczy, spotkania chrześcijańsko – żydowskie, pokazy filmowe, koncerty, spotkania autorskie z pisarzami, dziennikarzami i historykami. Co roku Stowarzyszenie upamiętnia ofiary Holokaustu oraz ofiary pogromu z 1946 r.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.