Jan Paweł II Nieobojętny – akcja społeczna
02 kwietnia 2023 | 16:24 | zb | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Fundacja D.O.M zachęca, aby 2 kwietnia – rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II obchodzić jako Światowy Dzień Ludzi Nieobojętnych.
Karol Wojtyła był nieobojętnym na los każdego napotkanego człowieka, ateisty, Muzułmanina, Żyda, Chrześcijanina, na stan ojczyzny i świata – podkreśla w Apelu Zdzisław Bielecki, prezes Dzieła Odbudowy Miłości Fundacji D.O.M. Jego zdaniem każdy wrażliwy na sytuacje bliźnich człowiek może ten dzień uznać jako swoje święto. – Co roku tego dnia spotykamy się w sercach i w konkretnych czynach w duchu Miłości i Nieobojętności wzorem Karola z Wadowic – podkreśla.
Apel o Światowy Dzień Ludzi Nieobojętnych podpisało blisko 400 osób. Podpisy nadal są zbierane. Wśród osób, które podpisały Apel są przedstawiciele różnych zawodów, znaczną grupę stanowią nauczyciele, społecznicy, ekonomiści, informatycy, zwykli nieobojętni ludzie, którym bliskie jest przesłanie Wielkiego Nieobojętnego, nie zabrakło również osób konsekrowanych. Wszyscy stanęli do apelu z Janem Pawłem II w ten dzień, szczególnie w godzinę jego śmierci o 21.37
Dzień Ludzi Nieobojętnych trwa nieprzerwanie każdego roku w Dzień śmierci Karola Wojtyły 2 kwietnia. Podpisy zbierane pod Apelem mają m.in. na celu zwrócenie uwagi na uniwersalność postaci i przesłania Jana Pawła II – wartości jakie wniósł i zapisały się w sercach ludzi niezależnie od narodowości, czy wyznawanej wiary.
Warto podkreślić, że sygnatariuszami są osoby o różnych życiorysach i sympatiach politycznych. Tekst Apelu jednoznacznie zachęca do budowania wspólnoty wobec postaci Wielkiego Nieobojętnego świętego Jana Pawła II. Święty Karol z Wadowic łączy nas nie dzieli!
Tekst Apelu:
Jan Paweł II Nieobojętny
2 kwietnia – Światowy Dzień Nieobojętnych
Jan Paweł II to nie ikona religijnej pop kultury, na cześć której wiwatowały tłumy, ale człowiek głębokiej wiary i oddania Ewangelii Jezusa Chrystusa. Konsekwencją tej konkretnej drogi życia była służba Bogu, ale i każdemu człowiekowi – dla niego w każdym mieszkał Bóg: w ateiście, Żydzie, Muzułmaninie, Chrześcijaninie. Wobec każdego przybierał postawę kochającego sługi.
Jan Paweł II wpisał się mocno w historię Kościoła Powszechnego, Jego Ojczyzny Polski, w życie każdego z nas. Dzień narodzin Wielkiego Nieobojętnego – 18 maja jak i jego śmierci – 2 kwietnia to przystanki do refleksji, wyznaczniki wierności jego przesłaniu.
Idea Dnia Nieobojętnych, powstała po śmierci Karola Wojtyły. Podpisy jak nigdy są aktualne jako wyraz wsparcia dla dzieła Karola z Wadowic.
Obchodząc Dzień Nieobojętnych 2 kwietnia, podpisując Apel – dajemy odpór próbom dyskredytacji Świętego Jana Pawła II.
Apel jest dostępny na https://www.nieobojetni.pl/apel ma zarazem obecnie mocniejszą wymowę niż kiedy powstawał.
Dzień Nieobojętnych może być płaszczyzną polskiego pojednania, tym co nas łączy, drogą do uratowania Polskiej Wspólnoty przed bolesnymi, destrukcyjnymi podziałami.
Wyzwania przed jakimi dziś stawia nas Świat, wydarzenia , które przynosi każdy dzień przewartościowują nasze wybory, wręcz wdzierają się ostro w schemat codzienności, planów i marzeń.
Jak nigdy potrzebujemy autorytetu, punktu stabilizacji, odniesienia. Wraca postać Jana Pawła II, Karola, który widział w każdym z nas Człowieka, pomimo naszych potknięć i wad, był Nieobojętny i tacy chcemy być na co dzień.
Jan Paweł II to postać, która łączy – nie dzieli! A tak bardzo teraz potrzebujemy jedności i zacieśnienia więzi. Jego Dzień to nasz dzień, osób nieobojętnych wobec wyzwań XXI wieku !
Zachęcamy gorąco do obchodzenia Światowego Dnia Nieobojętnych 2 kwietnia. Stańmy z Karolem – Świętym Janem Pawłem II do Apelu!
nieobojetni.pl/apel/podpisz.php
Zdzisław Bielecki
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.