Listopadowy zjazd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej
01 grudnia 2024 | 14:10 | Ks. Paweł Kłys | Łódź Ⓒ Ⓟ
W ostatnią sobotę listopada miał miejsce kolejny zjazd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej, której tegorocznym tematem wszystkich wykładów jest: „Królestwo Boże w nauczaniu Jezusa – przypowieści i metaforyczne obrazy”.
Podczas tego zjazdu studenci wysłuchali trzech wykładów. Pierwsze dwa zatytułowane: „Jezus a królestwo Boże (Mk 1,14-15; przypowieść o przewrotnych rolnikach – Mk 12,1-12)” oraz „Przylgnięcie do Jezusa i słuchanie Jego słowa – warunek wejścia do królestwa Bożego (przypowieść o siewcy – Łk 8,1-15)”, które przedstawił ks. prof. Dariusz Kotecki – teolog-biblista, profesor nauk teologicznych i wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Trzeci i ostatni wykład listopadowego zjazdu, który brzmiał: „Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną” (Łk 16,9) – roztropność i zaradność w przypowieści o obrotnym rządcy (Łk 16,1-8) „ zaprezentował br. dr Artur Jemielita – duchowny Starokatolickiego Kościoła Mariawitów w RP.
Celem Szkoły Biblijnej ma być przede wszystkim pogłębienie życia chrześcijańskiego w świetle żywego Słowa Bożego, a także wprowadzenie w historię biblijną oraz egzegezę tekstu biblijnego. Szkoła ma pomóc poznać się nawzajem i wymieć doświadczeniem spotkania ze Słowem Bożym. Wykładowcami szkoły będą przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich, którzy zaangażowani są w poznawanie, badanie, studiowanie, a także nauczanie Pisma Świętego. Wykłady w ramach Ekumenicznej Szkoły Biblijnej odbywają się raz w miesiącu w auli Wyższego Seminarium Duchownego.
W wykładach uczestniczy 165 osób należących do Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej i Kościoła Rzymskokatolickiego. Studenci tej wyjątkowej Szkoły pochodzą z Łodzi, ale także z Białegostoku, Krakowa, Poznania i Wrocławia.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.