„Magnificat” pomoże owocnie przeżyć Adwent
03 grudnia 2019 | 01:15 | dg | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Pomocą w owocnym przeżyciu Adwentu może być miesięcznik „Magnificat”. Teksty liturgiczne, rozważania, modlitwy i artykuły dla milionów użytkowników kilku wersji językowych stanowią nieocenioną pomoc w pogłębianiu wiary i wdrażaniu jej w codzienność.
– Na Adwent zapraszam na strony „Magnificat Polska”. Może szczególnie tych, którzy naszego miesięcznika jeszcze nie znają. Codzienne teksty, modlitwy i medytacje na pewno pomogą każdemu w adwentowym oczekiwaniu. Wszystkim użytkownikom naszej aplikacji życzę błogosławionych świąt Bożego Narodzenia – powiedział KAI dk. Bogdan Sadowski, redaktor naczelny „Magnificat”.
Czytelnicy polskiej edycji Magnificat w grudniowym numerze znajdą materiały pomocne w przeżyciu Adwentu i owocnym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia, a także w odnalezieniu się w tajemnicy samych Świąt.
W darmowej aplikacji na smartfony oraz na stronie internetowej dostępne są teksty liturgiczne na każdy dzień oraz medytacja do codziennej ewangelii, lectio divina, a także propozycje modlitwy porannej, wieczornej i przed snem. Nie zabrakło m.in. modlitw przy codziennym posiłku, towarzyszących wieczerzy wigilijnej czy przed dzieleniem się opłatkiem. Z pewnością wielu czytelnikom przydatny okaże się także wybór kolęd. W aplikacji zamieszczone zostały nagrania hymnów i antyfon.
W grudniu dostępne są także artykuły o Guadalupe i tamtejszym cudownym wizerunku, o Maryi w średniowiecznej literaturze, o modlitwie „Zdrowaś Mario”, a także biblijna refleksja o historii Abrahama i Hagar.
Jak co miesiąc istotne miejsce zajmuje prezentacja sztuki chrześcijańskiej. W grudniu Pierre-Marie Dumont omawia obraz z okładki numeru „Ucieczka do Egiptu”, namalowany przez Jeana-Baptiste-Marie Pierre , nadwornego malarza króla Ludwika XV. Drugim omówionym dziełem sztuki jest pochodzący z przełomu XV i XVI wieku Ołtarz św. Ambrożego, wykonany przez Alvisa Vivariniego.
Wart uwagi jest cykl „Kościół Chwalebny”. W grudniu redakcja miesięcznika przybliża nam sylwetki świętych, którym towarzyszyły zwierzęta.
– Również w życiu wielu świętych, zwłaszcza tych z czasów starożytnych i średniowiecznych, kiedy człowiek żył bliżej natury niż dziś, pojawiają się towarzysze spośród „braci mniejszych”, jak nazwał ich św. Franciszek z Asyżu. Zwierzęta bywały Bożymi posłańcami (jak do św. Pawła Pustelnika), pomagały w pracy (np. św. Izydorowi Oraczowi), a czasem po prostu dawały radość bezinteresowną wiernością. Św. Augustyn zapisze: „Kup sobie psa. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze” – czytamy we wstępie do codziennego cyklu.
Polska edycja „Magnificat” dostępna jest na stronie pl.magnificat.net. Aplikację znaleźć można pod adresem: pl.magnificat.net/stronaglowna/app.
Miesięcznik „Magnificat” założony został we Francji w 1992 r., a dziś jest dostępny w siedmiu językach. Jako odpowiedź na nauczanie II Soboru Watykańskiego, w piśmie promowana i rozwijana jest duchowość dostosowana do stylu życia osób świeckich, uwzględniająca ich indywidualne powołanie.
„Magnificat” jest pismem przeznaczonym do codziennego użytku, może być wykorzystywany zarówno podczas Mszy św., w modlitwie prywatnej jak i z bliskimi.
Polska edycja, w wygodnym formacie mobilnym lub desktopowym udostępnia modlitwy poranne i wieczorne, zaczerpnięte ze skarbca Liturgii Godzin, oficjalne czytania Mszy św. oraz teksty medytacji napisane przez Ojców Kościoła, klasycznych mistrzów duchowości i współczesnych autorów. Publikowane są również refleksje na temat świętych oraz eseje o arcydziełach sztuki sakralnej oraz wiele innych artykułów.
Partnerem polskiej edycji „Magnificat” jest Katolicka Agencja Informacyjna.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.