Mały Gość Niedzielny: w najnowszym numerze dodatek edukacyjny „Czwórka na szóstkę”
19 maja 2022 | 17:03 | asp | Katowice Ⓒ Ⓟ
Do najnowszego numeru „Małego Gościa Niedzielnego” dołączony został specjalny dodatek edukacyjny „Czwórka na szóstkę”. Opowiada on o patronach roku 2022 ustanowionych przez Sejm. Są to m. in.: Maria Konopnicka, Ignacy Łukasiewicz, Józef Wybicki i Wanda Rutkiewicz.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o uhonorowaniu wybitnych postaci oraz epoki, która określiła naszą narodową tożsamość, podejmując okolicznościowe uchwały. Patronami roku 2022 zostali: Maria Grzegorzewska, Maria Konopnicka, Ignacy Łukasiewicz, Józef Mackiewicz, Wanda Rutkiewicz, Józef Wybicki oraz Romantyzm Polski.
Chcąc przybliżyć uczniom te wyjątkowe postacie, redakcja „Małego Gościa Niedzielnego” przygotowała wyjątkowy dodatek edukacyjny zatytułowany „Czwórka na szóstkę”. Przedstawia w nim czterech spośród szczęściu patronów – czytamy w materiałach prasowych.
W dodatku dowiemy się więcej o Marii Konopnickiej – pisarce, poetce i tłumaczce. Patriotyzm i Bóg były tematem wielu jej utworów. Nie zabraknie też informacji i ciekawostek o Ignacym Łukasiewiczu – twórcy światowego przemysłu naftowego. To człowiek, który wynalazł lampę naftową. Człowiek wyjątkowo dobry, który nikogo nie zostawił bez pomocy.
Kolejnym bohaterem ukazanym z dodatku jest Józef Wybicki – autor polskiego hymnu narodowego, wielki patriota, zaangażowany w naprawę Rzeczpospolitej. Czwartą postacią, którą poznają czytelnicy, jest Wanda Rutkiewicz – pierwsza Polka i trzecia kobieta na świecie, która zdobyła najwyższy szczyt świata, Mount Everest. Dokonała tego w tym samym dniu, w którym kardynał Wojtyła został papieżem.
Dodatek jest bezpłatny i jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Czasopismo z dodatkiem jest dostępne na rynku od 19 maja br.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.