Medal prymasa Wyszyńskiego trafił na Jasną Górę
27 stycznia 2018 | 09:25 | Częstochowa / ks. mf Ⓒ Ⓟ
Medal Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia – Nauczyciela Praw Bożych, oznaczony numerem 1 został dzisiaj przekazany przez ks. prof. Mirosława Sitarza, przewodniczącego Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL jako wotum na Jasną Górę. Medal będzie przyznawany od tego roku osobom i stowarzyszeniom promującym nauczanie Prymasa Wyszyńskiego.
– Zarząd naszego Stowarzyszenia podjął tę inicjatywę ponieważ to właśnie na Jasnej Górze, w okresie komunizmu wielki Prymas Tysiąclecia był nauczycielem Praw Bożych – powiedział KAI ks. prof. Mirosław Sitarz. Przypomniał też słowa, które 28 maja 1981 r. w specjalnym orędziu skierował do Polaków Jan Paweł II: „Prymasa, świętej Kardynała Wyszyńskiego, Jego osobę, Jego naukę, Jego rolę w jakże trudnym okresie naszej historii. To wszystko uczyńcie przedmiotem medytacji i podejmijcie to wielkie i trudne dzieło, dziedzictwo przeszło tysiącletniej historii, na którym On, Kardynał Wyszyński, Prymas Polski, dobry Pasterz, wycisnął trwałe, niezatarte piętno”.
Ks. Sitarz przypomniał, że „program odnowy narodu Prymas Tysiąclecia związał z Jasną Góra i Ślubami Narodu Polskiego. Jasną Górę kard. Wyszyński uważał za ołtarz, ambonę i konfesjonał narodu”. – Dlatego medal jego imienia z numerem 1 przekazaliśmy jako wotum na Jasną Górę, do sanktuarium narodowego – podkreślił ks. Sitarz
Medal Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia – Nauczyciela Praw Bożych wręczany jest od 2018 r. przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL dla osób i instytucji promujących osobę i nauczanie kard. Stefana Wyszyńskiego.
Na awersie medalu widnieje wizerunek kard. Stefana Wyszyńskiego, na rewersie umieszczone zostało logo Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.