Nowy dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego powołany
27 maja 2020 | 04:34 | ar | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, w uzgodnieniu z arcybiskupem metropolitą warszawskim kardynałem Kazimierzem Nyczem, powołał Piotra Dmitrowicza na stanowisko dyrektora Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Przez ostatni rok obowiązki dyrektora Muzeum pełnił Marcin Adamczewski. Trzyletnia kadencja nowego dyrektora, który dziś odebrał nominację, rozpocznie się 1 czerwca 2020 roku i będzie trwać do 31 maja 2023 roku.
Piotr Dmitrowicz dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. muzealnych Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Odpowiadał m.in. za opracowanie scenariusza merytorycznego ekspozycji stałej, budowę i rozwój działów: edukacji, zbiorów oraz wolontariatu, promocję działalności Muzeum w mediach, współorganizował wydarzenia takie jak Noc Muzeów, wystawy plenerowe czy lekcje pokazowe.
Nowo mianowany dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z wykształcenia jest historykiem. Ukończył również studia dziennikarskie. Pracował jako nauczyciel historii w Zespole Szkół Ogólnokształcących – XXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Warszawie oraz Szkole podstawowej „Żagle”, Gimnazjum i Liceum Stowarzyszenia „Sternik”. Ponadto tworzył i koordynował kanał tematyczny polskieradio.pl/Historia, współpracował z TV Republika, Radiem Wnet oraz Polskim Radiem Bis.
Obecnie współpracuje i publikuje na łamach: Do Rzeczy, Historia do Rzeczy, Bitwy Tytanów (dwumiesięcznik Do Rzeczy i Historia do Rzeczy), W Sieci Historia, Kurier Wnet, Gazeta Polska Codziennie, Gazeta Polska, Nowe Państwo, portal niezależna.pl, portalu telewizjarepublika.pl, portalu wnet.fm. Prowadzi także prezentacje historyczne dla Muzeum Historii Polski m.in. dot. II wojny światowej, zbrodni katyńskiej i wojny 1920 roku. W kręgu jego zainteresowań szczególne miejsce zajmuje historia najnowsza, problemy współczesnego świata, głównie Europy Środkowo – Wschodniej, kultura i historia dawnych Kresów Wschodnich.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.