Nuncjusz apostolski w Niemczech apeluje o ochronę życia
16 marca 2018 | 13:37 | RV | Berlin Ⓒ Ⓟ
Nuncjusz apostolski w Niemczech zaapelował o większą ochronę życia poczętego. Podczas przyjęcia wydanego z okazji pięciolecia pontyfikatu papieża Franciszka, abp Nikola Eterović powiedział, że prawa człowieka od 70 lat są powszechnie przyjęte, ale wciąż zagrożone. Nuncjusz zaapelował też o wzmocnienie dzisiejszej rodziny.
Przyjęcie odbyło się w berlińskiej nuncjaturze, do której przybyło wielu przedstawicieli świata polityki. W ich obecności abp Eterović przypomniał o konieczności poszanowania życia, wolności i o nienaruszalności osoby. Ze względu na zbliżającą się 70. rocznicę podpisania „Powszechnej deklaracji praw człowieka” abp Eterović zauważył, że szczególnie życie nienarodzone jest wciąż zagrożone. Dzieci nienarodzone są czasem niechciane, „tylko dlatego, że są chore czy zdeformowane, albo z powodu egoizmu dorosłych” powiedział nuncjusz, cytując Papieża Franciszka.
Abp Eterović opowiedział się również za większym wsparciem dla rodziny, która – jak stwierdził – „jest naturalną i fundamentalną komórką społeczeństwa” i ma prawo być chroniona przez państwo i społeczeństwo. Nuncjusz ponownie zacytował Franciszka, bolejącego nad tym, że „zwłaszcza na Zachodzie rodzina jest uważana za instytucję przestarzałą. Zamiast stabilności projektu definitywnego preferowane są dzisiaj więzi przelotne”. Rodzina tymczasem zbudowana jest na związku mężczyzny i kobiety, otwartych na potomstwo.
Nuncjusz apostolski w Niemczech podziękował też w imieniu papieża Franciszka wszystkim państwom, które przyjęły uchodźców. Jego zdaniem, nie wolno zapominać, że większość z uchodźców chętnie zostałaby we własnej ojczyźnie, ale ze względu na „dyskryminację, prześladowania, biedę i zniszczone środowisko” zmuszeni oni byli do opuszczenia swoich ziem.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.