Ochrona życia
Norweska parafia katolicka zorganizowała Dzień Modlitwy za Nienarodzonych
W poniedziałek 9 grudnia wspólnota parafii Matki Bożej w Ålesundzie – mieście portowym na zachodnim wybrzeżu Norwegii – zgromadziła się na dniu modlitwy poświęconym nienarodzonym w związku z nowymi przepisami aborcyjnymi w tym kraju. W tym roku uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, obchodzoną 8 grudnia, przeniesiono w Norwegii i w wielu innych krajach na poniedziałek 9 bm., ze względu na Drugą Niedzielę Adwentu.
Obrońcy życia piszą do prezydenta ws. zamiaru likwidacji WDŻ
„Projekt usunięcia ze szkół przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie” i zastąpienie go „Edukacją zdrowotną”, oznacza depriorytetyzację roli rodziny w państwie i społeczeństwie, co jest sprzeczne z art. 18 oraz art. 71 Konstytucji RP, która jednoznacznie stwierdza, że rodzina jest fundamentem dobrze funkcjonującego i służącego obywatelom państwa” – napisał Zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia do Prezydenta RP z prośbą o zajęcie stanowiska i podjęcie działań prawnych wobec zamiaru likwidacji przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie” i wprowadzeniu w to miejsce obowiązkowej „Edukacji zdrowotnej”.
Apel biskupów USA do prezydenta Bidena o złagodzenie wyroków śmierci
Amerykańscy biskupi wezwali prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, aby przed odejściem z urzędu złagodził wyroki wszystkim skazanym na karę śmierci. Zainicjowali kampanię obywatelską wysyłania petycji do prezydenta USA w tej sprawie.
Jakie są koszty likwidacji przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie”? – pyta PFROŻ
Ile nas wszystkich będzie kosztować likwidacja „Wychowania do życia w rodzinie” oraz ile zapłacimy za nowy przedmiot „Edukacja zdrowotna” – pytają polscy obrońcy życia w złożonym wczoraj, a udostępnionym KAI, wniosku do Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Noworodek w oknie życia w Koszalinie
W poniedziałek w godzinach południowych w koszalińskim oknie życia pozostawiono noworodka. To chłopiec, jest zdrowy i zadbany. Dziecko znalazła s. Natalia Frączek, kierowniczka Domu Samotnej Matki Caritas w Koszalinie. Powiadomił ją o tym sygnał wzbudzony otwarciem okna od strony ulicy Wojska Polskiego, gdzie na parterze Domu Samotnej Matki Caritas od 2009 roku znajduje się okno życia.
Włosi poruszeni wyborem matki, która zrezygnowała z leczenia raka, by nie zaszkodzić poczętemu dziecku
Podczas jednej wizyty u lekarza usłyszała, że jest w ciąży i ma nieoperowalnego raka. 38-letnia Deborah Vanini zrezygnowała z leczenia, by nie zaszkodzić noszonemu pod sercem dziecku. Zmarła dwa miesiące po jego narodzinach. „Bała się śmierci, ale myślała o naszej córeczce” – wyznał jej partner podkreślając, że „społeczeństwo powinno brać przykład z tej historii, wybierając życie”.
Papież zaapelował do francuskich polityków, aby debata na temat końca życia była prowadzona w prawdzie
Papież zaapelował do francuskich polityków, aby debata na temat końca życia była prowadzona w prawdzie. Włączył się tym samym w dyskusję nad forsowaną przez prezydenta Macrona legalizacją eutanazji. Podkreślił, że trzeba towarzyszyć życiu do jego naturalnego końca poprzez rozwój opieki paliatywnej. Ci, którzy znajdują się u kresu życia potrzebują wsparcia ze strony personelu, który jest wierny swemu powołaniu, czyli zapewnia opiekę i ulgę w cierpieniu, nawet jeśli nie prowadzi to do uzdrowienia.
Nagroda Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” – dla Fundacji Małych Stópek
W Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala IX edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. Nagroda jest wyrazem uhonorowania działalności społecznej i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. W kategorii instytucji uhonorowano Fundację Małych Stópek, która należy do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i prowadzi szeroką działalność edukacyjną w zakresie pro-life.
Eksperci krytycznie o projekcie obowiązkowej edukacji seksualnej w szkołach
Przewidziany w projekcie obowiązkowy tryb „edukacji seksualnej”, jako modułu „edukacji zdrowotnej” – tryb, który pomija zgodę rodziców – jest niezgodny z zapisami Konstytucji RP, a konkretnie z artykułem 48 przyznającym rodzicom prawo do wychowania swoich dzieci w zgodzie z wyznawanymi przez nich wartościami. Próba wdrożenia projektu pomimo tej niezgodności może spowodować poważne konsekwencje społeczne, w tym także niepożądane konsekwencje w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży – dowodzą eksperci Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, w swej opinii przekazanej KAI.
PFROŻ: O kim zapomniano w kampanii na rzecz ochrony dzieci przed przemocą?
Dlaczego kampania „Dzieciństwo bez Przemocy”, której celem jest ochrona dzieci, angażująca najważniejsze instytucje w państwie, wiele organizacji i środowisk, nie deklaruje objęcia ochroną także dzieci w okresie prenatalnym, w tym ochrony ich życia? – pyta Polska Federacja Ruchów Obrony Życia w przekazanym KAI oświadczeniu.