Procesja z relikwiami Rodziny Ulmów przejdzie ulicami Warszawy
10 maja 2024 | 15:41 | fbr | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Centrum Życia i Rodziny oraz wspólnoty i organizacje tworzące Inicjatywę Zjednoczeni 2022 zapraszają na Procesję z Relikwiami Rodziny Ulmów, która odbędzie się w sobotę 11 maja w Warszawie. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej peregrynacji relikwii błogosławionych męczenników.
Procesja, w której będą niesione relikwie bł. Wiktorii i Józefa Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci, rozpocznie się o godz. 16.45 przed Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w Warszawie przy ul. Długiej 3, na terenie archidiecezji warszawskiej. Stąd relikwie zostaną przeniesione procesyjnie do katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w diecezji warszawsko-praskiej.
„W świetle nasilających się ataków na życie osób nienarodzonych i polską historię, potrzebujemy się zjednoczyć, aby dać świadectwo wiary i miłości Ojczyzny” – wskazują organizatorzy wydarzenia – Inicjatywa Zjednoczeni 2022, która gromadzi prezbiterów i wiernych w Kościele rzymskokatolickim.
Jak podkreślają organizatorzy procesji, w ten sposób oddają cześć Bogu, ale i polskim bohaterom-męczennikom II Wojny Światowej.
Peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w parafiach archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej rozpoczęła się w sobotę 4 maja a zakończy 18 maja o godz. 11.00 w kościele św. Jana Pawła II w Radzyminie. Następnie relikwie rodziny z Markowej, zamordowanej w 1944 roku przez Niemców za pomoc Żydom, zostaną przekazane do diecezji łomżyńskiej.
Ogólnopolska peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci rozpoczęła się 24 września 2023 roku w czasie 34. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Peregrynacja po polskich diecezjach zakończy się 12 września 2024 roku.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.