Rowerami na Lednicę – z czterech stron Polski
02 kwietnia 2024 | 18:31 | Szymon Zmarlicki | Lubliniec Ⓒ Ⓟ
Legendarna grupa rowerowa NINIWA Team zaprasza do udziału w nowej akcji – w Boże Ciało z czterech polskich miast ruszy rajd na Spotkanie Młodych LEDNICA2000.
Różnymi drogami do tego samego celu – jak w życiu. Z Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Kokotka na Śląsku w Boże Ciało (30 maja) z samego rana wyruszą ekipy rowerowe, by kolejnego dnia wieczorem dotrzeć do Gniezna, a 1 czerwca wjechać już razem pod Bramę Trzeciego Tysiąclecia i wziąć udział w XXVIII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych LEDNICA2000. Przed nimi setki kilometrów!
Wszystkie nurty koordynuje NINIWA Team – grupa rowerowa z doświadczeniem 17 wielkich wypraw, która na dwóch kółkach dojechała m.in. do Jerozolimy, Afryki, za koło podbiegunowe i na Syberię, a ostatnio – do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.
ZOBACZ: Rowerami do Lizbony w trzy tygodnie [WIDEO]
Po co jechać rowerem na Lednicę?
Przede wszystkim – by przeżyć niezapomnianą przygodę i dać mocne świadectwo wiary. Ponadto na uczestników akcji będzie czekał oddzielny sektor na Polach Lednickich – będzie to okazja do poznania ciekawych ludzi, integracji i wymiany podróżniczymi doświadczeniami. A po zmroku wszyscy rowerzyści połączoną kolumną przejadą przez Bramę-Rybę.
– Nie jest to wyprawa na miarę dojechania na rowerze na inny kontynent, ale nie chodzi nam o spektakularne statystyki, a o skrzyknięcie młodych ludzi, którzy kochają Boga i lubią rower – a takich jest niemało – i zaproponowanie im jednocześnie czegoś więcej niż tylko rajd rowerowy i czegoś więcej niż sam wyjazd na Lednicę – podkreśla o. Tomasz Maniura, oblat i lider wypraw NINIWA Team. – Wiem, że środowiska rowerowe nie mogą się już doczekać, żeby zrobić duży raban i na Polach Lednickich, i po drodze, w całej Polsce! – dodaje.
Którędy na Lednicę? Wybierz trasę
Każdą grupą będzie dowodził doświadczony lider. Planowane trasy przejazdu to:
- Warszawa – Kutno – Gniezno – Pola Lednickie (300 km),
- Gdańsk – Laskowice – Gniezno – Pola Lednickie (280 km),
- Wrocław – Krzywiń – Gniezno – Pola Lednickie (240 km),
- Kokotek – Kalisz – Gniezno – Pola Lednickie (280 km).
Do przejechania trasy niezbędne będą: rower, kask, kamizelka odblaskowa, namiot, śpiwór i dobra forma – tę każdy musi ocenić sam, bo przez pierwsze dwa dni wyjazdu minimalny dystans dzienny będzie wynosił około 100 kilometrów. Po spotkaniu powrót do domów we własnym zakresie.
Jak dołączyć i ile to kosztuje?
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.roweraminalednice.niniwa.pl (do jego wypełnienia wymagane jest konto Google). W kwocie opłaty partycypacyjnej (30 zł) zawiera się ubezpieczenie oraz promocyjna cena udziału w spotkaniu LEDNICA2000. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji wyjazdu otrzymają zapisani uczestnicy.
Jesteś zapalonym cyklistą i wolisz liczyć tylko na siebie? Po prostu przyjedź rowerem na Lednicę! Na miejscu dołączysz do pozostałych rowerzystów w wyznaczonym sektorze i razem przejedziecie przez Bramę-Rybę. W tym wypadku nie obowiązują przewidziane benefity (ubezpieczenie, promocyjna opłata za udział w spotkaniu).
Bieżące informacje dotyczące akcji Rowerami na Lednicę znajdziesz w mediach społecznościowych NINIWY – na Facebooku, Instagramie i TikToku.
Festiwal Życia razem z Lednicą
Akcja „Rowerami na Lednicę” jest efektem szerszej współpracy pomiędzy organizatorami spotkania LEDNICA2000 a Oblackim Duszpasterstwem Młodzieży NINIWA, którego główną inicjatywą – obok wypraw NINIWA Team – jest Festiwal Życia w Kokotku (8–14 lipca).
ZOBACZ: Najlepszy tydzień w życiu na Festiwalu Życia? [WIDEO]
Te dwa największe wydarzenia katolickie dla młodzieży w Polsce w tym roku odbędą się pod wspólnym hasłem „Wracaj do domu”. Na Lednicy temat ten będzie dotyczył relacji, a w Kokotku zostanie rozwinięty w kontekście obecności młodych w Kościele.
Oprócz tego w programie Festiwalu Życia są koncerty (C-BooL, Mesajah, niemaGOtu, Siewcy Lednicy), konferencje znanych i cenionych prelegentów, ekstremalny Bieg Festiwalowicza i kilkadziesiąt warsztatów do wyboru, a także codzienne Msze Święte, muzyczny wieczór uwielbienia i strefa chilloutu.
Więcej aktualności i multimediów dotyczących Festiwalu Życia znajdziesz na Facebooku, Instagramie, YouTubie i TikToku.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.