„Różaniec do granic” w nadmorskich miejscowościach diecezji pelplińskiej
07 października 2017 | 21:10 | ks. is | Pelplin Ⓒ Ⓟ
W ośmiu nadmorskich miejscowościach diecezji pelplińskiej 7 października odmówiono różaniec w ramach akcji „Różaniec do granic”. Tysiące wiernych przybyło do parafii Objazda, Smołdzino, Łeba (dwie parafie), Sarbsk, Sasino, Choczewo oraz Białogóra.
Modlitwie w parafii św. Jakuba w Łebie przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna, który w kościele sprawował Mszę św. Następnie po adoracji wyruszono na plażę, gdzie tysiące wiernych odmówiło różaniec transmitowany z tego miejsca przez diecezjalne Radio Głos z Pelplina. Ostatnim akcentem było błogosławieństwo, którego zebranym na plaży udzielił bp Kasyna.
W homilii podczas Mszy św. biskup diecezjalny stwierdził: „Chcemy dzisiaj przeprowadzić szturm do nieba, który nas połączy nie tylko zgromadzonych na granicy Polski, ale w ogóle ludzi żyjących w Polsce oraz rodaków za granicą”.
„Modlitwa ma moc” – mówił dalej hierarcha, podkreślając, że potrzeba takiej modlitwy za Polskę, Europę i świat.
Nawiązując do współczesnych problemów świata i dystansując się od tych, którzy kwestionują sensowność takich akcji, kaznodzieja podkreślił, że „nie chcemy stać z pustymi rękami i nie chcemy być bezczynni, lecz na wzór Maryi, chcemy odpowiadać na Boże wezwania”.
Pod koniec Mszy św. zabrał głos proboszcz parafii św. Jakuba w Łebie. Ks. kan. Zenon Myszk nazwał modlących się na różańcu, szczególnie w ramach „Różańca do granic”, „strażnikami nadziei”. „Jesteśmy tu, żeby zaświadczyć, że nie ma takiej opresji, w której moglibyśmy powiedzieć, że nie damy rady”, powiedział kapłan, dodając, że „tę wiarę wyrażamy trzymając w ręku różaniec i wspólnie go odmawiając”.
Nad Bałtykiem w diecezji pelplińskiej stanęli wierni z całej diecezji. Bardzo wiele grup parafialnych przybyło autokarami. Akcję wspomagała straż pożarna, harcerze oraz służby graniczne.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.