ŚDM: sanktuaria Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II – Łagiewnikach czekają na Ojca Świętego
29 lipca 2016 | 14:27 | led Ⓒ Ⓟ
Blisko 30 tys. osób weźmie udział w Mszy św., którą jutro, 30 lipca, w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie – Łagiewnikach odprawi papież Franciszek wraz z kapłanami, osobami życia konsekrowanego i seminarzystami.
W krakowskich Łagiewnikach czuć już klimat Światowych Dni Młodzieży i entuzjazm młodzieży z różnych stron świata. W drodze od Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach do łagiewnickiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia można spotkać już radosnych, młodych ludzi z Włoch, Niemiec, Chin, Hiszpanii czy Kamerunu, którzy poprzez taniec i śpiew modlą się w miejscach związanych z św. Janem Pawłem II i s. Faustyną.
Papież Franciszek przybędzie do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Łagiewnikach w sobotę, 30 lipca. O godz. 10.30 przewodniczył będzie Mszy św., w której uczestniczyć będą kapłani, osoby życia konsekrowanego i seminarzyści z Polski.
Msza św. sprawowana będzie w Kościele Górnym w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Wewnątrz świątyni w nabożeństwie uczestniczyć będzie 2 tys. osób duchownych. Dodatkowo 5 tys. osób przed świątynią oraz 20 tys. osób świeckich na błoniach przed kościołem.
„Przybycie Ojca Świętego jest dla Centrum Jana Pawła II wielkim i podwójnym wydarzeniem. Po pierwsze, papież Franciszek przybywa do Polski podczas Światowych Dni Młodzieży, które rozpoczął Jan Paweł II, więc to on jest jakby „gospodarzem” tego spotkania – powiedział KAI ks. prałat Jan Kabziński, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II. „Wizyta papieża Franciszka, który również kanonizował Jana Pawła II, podnosi także prestiż tego miejsca i rozsławia go na cały świat” – podkreślił.
Ks. Kabziński zwrócił uwagę na to, że Sanktuarium św. Jana Pawła II jest wyjątkowym i bardzo ważnym miejscem kultu. „Przybywają do niego rzesze pielgrzymów z całego świata, aby spotkać się z Papieżem Polakiem” – dodał.
Inicjatywa powołania papieskiego Centrum „Nie lękajcie się!” została podjęta w Krakowie 2 stycznia 2006 r. przez metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza. Celem powstania tego miejsca było m. in. utrwalanie pamięci o Janie Pawle II i promocja jego dziedzictwa. Budowa rozpoczęła się jesienią 2008 r. na obszarze dawnych Zakładów Sodowych „Solvay”, w miejscu symbolicznie związanym z latami młodości Karola Wojtyły.Na terenie Centrum znajduje się m. in. Sanktuarium św. Jana Pawła II, Centrum Wolontariatu, Instytut Jana Pawła II – obecna siedziba Instytutu Dialogu Międzykulturowego i wieża widokowa. Obecnie trwają jeszcze prace m. in. nad Muzeum Jana Pawła II, Domem Pielgrzyma i Centrum Rekolekcyjnym.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.