Studenci bronią katolickiego programu
01 czerwca 2010 | 16:18 | msz Ⓒ Ⓟ
Studenci Akademickiego Koła Misjologicznego w Poznaniu protestują przeciwko zdjęciu z ramówki TVP Poznań katolickiego programu „Z życia Kościoła”. – Ten program jest ważny dla mieszkańców Poznania i cieszę się, że to właśnie studenci zaproponowali protest w jego obronie – powiedział KAI ks. Szymon Stułkowski, opiekun Koła.
Studenci różnych poznańskich uczelni skupionych w Kole Misjologicznym zamierzają w najbliższych dniach wysyłać do dyrektor poznańskiego ośrodka TVP listy i maile z protestem w tej sprawie. „Program „Z życia Kościoła” stanowi ważny element w programie telewizyjnym dla wielu Poznaniaków i jego brak ograniczy dostęp do informacji o zbliżających się wydarzeniach religijnych w Wielkopolsce” – napisali niektórzy z nich.
W najbliższą środę po raz pierwszy od 1995 roku zabraknie na antenie TVP Poznań programu katolickiego realizowanego we współpracy z archidiecezją poznańską. O decyzji Leny Bretes nie został nawet poinformowany abp Stanisław Gądecki, we współpracy z którym do tej pory poznański oddział telewizji realizował programy katolickie.
– Program został zdjęty z powodu wprowadzenia letniej ramówki, podobnie jak inne programy robione na bieżąco, prócz informacji – mówiła wczoraj KAI Lena Bretes, dyrektor poznańskiego oddziału TVP. Ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik poznańskiej archidiecezji przypomina jednak, że „Z życia Kościoła” było dotąd realizowane nawet w letniej ramówce, bo jego emisja wynika z porozumienia zawartego pomiędzy Episkopatem a telewizją. W ubiegłym tygodniu na antenie TVP Poznań pojawiło się 208. wydanie magazynu „Z życia Kościoła”.
Akademickie Koło Misjologiczne w Poznaniu istnieje od 1926 roku. W ostatnich latach stało się znane dzięki współpracy ze studentami z Wysp Zielonego Przylądka na Atlantyku. Dzięki wzajemnej wymianie powstała także pierwsza w języku polskim książka o Wyspach Zielonego Przylądka.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.