W Rzymie rozpoczyna pracę Instytut Antropologii
02 września 2021 | 12:12 | ts (KAI) | Rzym Ⓒ Ⓟ
Z dniem 1 września rozpoczął działalność nowo powstały Instytut Antropologii, będący następcą Centrum Ochrony Dziecka na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Przejmie on wszystkie obszary działalności centrum założonego w 2012 r., będzie miał własną kadrę dydaktyczną i – oprócz dotychczasowych dyplomów i licencjatów – będzie oferował również studia doktoranckie z zakresu antropologii.
Na czele Instytutu Antropologii – Interdyscyplinarnych Studiów nad Godnością Człowieka i Opieką nad Osobami Wrażliwymi (IADC) – stoi niemiecki ekspert ds. ochrony dzieci, jezuita o. Hans Zollner. 54-letni psycholog, który do tej pory prowadził także Centrum Ochrony Dziecka. Już za kilka tygodni IADC rozpocznie swoją praktyczną działalność w nowych pomieszczeniach w Villa Malta w Rzymie, gdzie jest więcej miejsca niż w położonym w centrum miasta uniwersytecie papieskim.
Centrum Ochrony Dziecka (CCP) powstało w 2012 z inicjatywy Uniwersytetu Gregoriańskiego, archidiecezji Monachium-Fryzyngi oraz Kliniki Psychiatrii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w niemieckim Ulm. Podczas trzyletniej fazy pilotażowej do końca 2014 placówka mieściła się w Monachium, po czym na początku 2015 jej siedzibę przeniesiono do Rzymu na teren Gregorianum. Ośrodek, który wcześniej był częścią Instytutu Psychologicznego tej uczelni, jest obecnie jedną z wiodących na świecie instytucji zajmujących się zapobieganiem przestępstwem seksualnym i rehabilitacją.
Od lutego 2016 CCP oferował kurs dyplomowy dla osób pracujących w dziedzinie ochrony dzieci i przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu. Później dodano do tego dwuletni kurs licencjacki. Ponadto instytucja nadal współpracuje z partnerami w innych krajach. Ostatnio, oprócz studiów anglojęzycznych, wprowadzono też naukę w języku hiszpańskim.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.