Wadowice: zajęcia Szkoły Zimowej Instytutu Tertio Millennio
12 lutego 2018 | 10:37 | Wadowice / luk / mip Ⓒ Ⓟ
Rozpoczęły się kolejne edycje Szkoły Zimowej Instytutu Tertio Millennio. Jej celem jest przybliżanie studentom i doktorantom Katolickiej Nauki Społecznej w myśl hasła przewodniego „Chrześcijanie na współczesnych areopagach. Kultura, ekonomia, polityka”.
Szkoła Zimowa to unikalne seminarium wyjazdowe, na które składają się wykłady, zajęcia warsztatowe, dyskusje oraz debata oksfordzka. Formuła wydarzenia sprawia, że jest ono wyjątkową przestrzenią do konfrontacji poglądów i zdobywania wiedzy.
„Chcemy zaszczepić czy też pogłębić w młodych ludziach pewien model działania wynikający ze społecznej nauki kościoła oraz nauczania Jana Pawła II w kontekście aktualnych tematów religijnych, kulturalnych, politycznych i biznesowych. Mamy nadzieję, że dzięki zdobytej wiedzy uczestnicy naszych szkoleń będą promować wartości chrześcijańskie w swoich środowiskach” – mówi Alfred Wagner, wiceprezes Instytutu Tertio Millennio.
W trakcie Szkoły Zimowej przybyli mają także możliwość podniesienia swych kompetencji w zakresie sztuki argumentacji i retoryki. „Naszym celem jest dotarcie do szerokiego grona młodych ludzi, którzy będą mieli wpływ na rozwój społeczeństwa obywatelskiego opartego na wartościach” – podkreślają organizatorzy.
Czytaj także: Więcbork: otwarcie Domu Seniora im. św. Franciszka z Asyżu
Warsztaty dla uczestników prowadzą Michał Matlak i Radosław Michalski, doktoranci w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji. Wykłady wygłaszają natomiast: o. Maciej Zięba OP, reżyser Krzysztof Zanussi, polityk Kazimierz Michał Ujazdowski, redaktor Michał Szułdrzyński, kompozytor Michał Lorenc , prawnik i dyplomata Irena Lipowicz, a także Wojciech Heydel, Stanisław Cebrat i Bogusław Chrabota.
Pierwszy turnus tegorocznej Szkoły Zimowej zakończy się 14 lutego. Kolejny potrwa od 14 do 18 lutego. Dotychczas ogółem odbyły się 44 edycje wydarzenia, w których udział wzięło ponad 1,1 tys. osób.
Instytut Tertio Millennio został założony w 1995 r. przez o. Macieja Ziębę OP. Skupia on wokół siebie młodych ludzi chcących podejmować dyskusję ze środowiskami i grupami prezentującymi często odmienne poglądy. Do tej pory w poszczególnych projektach organizowanych przez Instytut udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób pragnących określić rolę i miejsce katolika we współczesnym świecie, a także chcących pogłębić swą wiedzę w zakresie nauczania Jana Pawła II.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.