Wizyta studyjna i solidarności polskich dziennikarzy w Kijowie
04 marca 2024 | 23:59 | tom | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) Arcybiskup Większy Kijowsko-Halicki zaprasza polskich dziennikarzy do złożenia wizyty studyjnej i solidarności w Kijowie w dniach 18-23 marca 2024.
Organizator wizyty, Departament Informacji UKGK z jego dyrektorem o. Igorem Jaciwem (о. Ігор Яців), w ramach czterodniowego pobytu zapewniają spotkania z najwyższymi rangą przedstawicielami Kościołów chrześcijańskich, organizacji religijnych, instytucji charytatywnych, politykami oraz przedstawicielami życia społecznego Ukrainy.
Planowane są następujące spotkania:
19 marca
Ze zwierzchnikiem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) arcybiskupem większym kijowsko-halickim Światosławem Szewczukiem oraz prezesem Fundacji Mądra Sprawa i patriarszym ekonomem UKGK ks. Lubomyrem Jaworskim.
Z biskupem kijowsko-żytomierskim Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie Witalijem Krywickim i dyrektorem Caritas-SPES Ukraina bp. Oleksandrem Jazłowieckim.
20 marca
Ze zwierzchnikiem Prawosławnego Kościoła Ukrainy (PKU), metropolitą Kijowa i całej Ukrainy Epifaniuszem oraz z rzecznikiem PKU arcybiskupem czernihowskim Eustracjuszem (Zoria) jak i ks. Siergiejem Dmitriewem, szefem organizacji charytatywnej Eleos Prawosławnego Kościoła Ukrainy.
Spotkanie z ojcami dominikanami Wikariatu Ukrainy św. Michała Archanioła, jego przełożonym, o. Jarosławem Krawcem.
21 marca
Z nuncjuszem apostolskim w Ukrainie abp. Visvaldasem Kulbokasem oraz z Ambasadorem RP w Ukrainie Jarosławem Guzym.
Z przewodniczącym Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych oraz z przewodniczącym Ukraińskiej Konferencji Związkowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Stanisławem Wiktorowyczem.
22 marca
Spotkania z przedstawicielami świata polityki i życia społecznego Ukrainy.
Ponadto w ramach wizyty możliwy jest wyjazd np. do Irpienia, Buczy i Hostomelu, jak również wizyty w Muzeum Hołodomoru, Ławrze Pieczerskiej, Muzeum Historii Ukrainy, Soborze św. Sofii i Soborze św. Michała.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Transport na trasie Warszawa-Kijów oraz Kijów-Warszawa odbywał się będzie koleją. Warszawa-Kijów Wyjazd ze stacji Warszawa Centralna 18 marca o godz. 11.32. Przyjazd do Chełma o godz. 14.17. Wyjazd z Chełma 16.42. Przyjazd do Kijowa 19 marca o godz. 5.39. Kijów-Warszawa
Wyjazd z Kijowa 22 marca późnym wieczorem. Przyjazd do Warszawy 23 marca po południu.
Koszt podróży do Kijowa i z powrotem: ok. 550 PLN. Zakup biletów zostanie zorganizowany przez Katolicką Agencję Informacyjną, która pośredniczy w kontakcie z organizatorami wizyty.
Koszt wizyty (nocleg, wyżywienie, transport na terenie Ukrainy): 100 euro dziennie (płatne na miejscu w gotówce).
UWAGA: Organizator nie zapewnia ubezpieczenia uczestników. Zgłoszenia, zwierające imię, nazwisko i nazwę redakcji, prosimy kierować na adres ktomasik@ekai.pl do dnia 5 marca (wtorek) do godz. 12.00.
Dodatkowych informacji udzielają: Krzysztof Tomasik (ktomasik@ekai.pl, tel. 698 690 312) lub Rafał Łączny (rlaczny@ekai.pl, tel. 698 690 315).
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.