Gostynin: uczestnicy parafialnych Warsztatów Terapii Zajęciowej szyją maseczki
27 marca 2020 | 00:40 | eg / hsz | Gostynin Ⓒ Ⓟ
Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, które prowadzi parafia pw. św. Marcina w Gostyninie w diecezji płockiej, w czasie stanu epidemii szyją maseczki dla podopiecznych i personelu dwóch Domów Pomocy Społecznej: – Pomagamy w ten sposób tym, którzy nie mogą uniknąć kontaktów z innymi ludźmi – mówi ks. kan. Ryszard Kruszewski, proboszcz parafii.
Około 750 maseczek, chroniących przed zakażeniem koronawirusem, uszyli już uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy parafii św. Marcina w Gostyninie, członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Kół Żywego Różańca, podczas koniecznego przebywania w swoich domach.
Podopieczni WTZ-ów potrafią szyć dzięki zajęciom w pracowni krawieckiej. Potrafią właściwie i bezpiecznie posługiwać się przyborami do szycia. Podczas zajęć uczą się m.in. szyć na maszynie serwetki, obrusy, zasłony i rożne ozdoby. Wykonują także różne robótki o charakterze krawieckim, w którym wykorzystują pomysły własne uczestników.
Parafia św. Marcina miała w posiadaniu belę bawełny, resztę potrzebnych materiałów, czyli fizelinę i gumę zakupiła przez Internet. Zostały one przekazane pracownikom i podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Gostyninie, do dwóch domów: w Gostyninie i Rogożewku. Ks. kan. Ryszard Kruszewski, proboszcz gostynińskiej parafii, który wyszedł z inicjatywą szycia maseczek mówi, że w ten sposób parafia pomaga ludziom, którzy w obecnym, trudnym czasie nie mogą uniknąć kontaktów z innymi osobami.
Jednocześnie, pomimo zawieszenia formalnej działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej, ich pracownicy służą swoim podopiecznym różnorodną pomocą: w zakupach spożywczych, zakupieniu lekarstw, umówieniu na wizytę lekarską, załatwieniu spraw urzędowych oraz spełnieniu innych potrzeb, zgłaszanych przez podopiecznych.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.