Trwa zbiórka „Łaźnia potrzebna od zaraz! Pomożesz?”
21 marca 2020 | 14:41 | luk / hsz | Kraków Ⓒ Ⓟ
Pandemia koronawirusa spowodowała konieczność zawieszenia pracy łaźni prowadzonej przez krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, w której w ciągu miesiąca odbywa się średnio 500 wizyt. Instytucja apeluje o pomoc, by mogła wznowić działalność.
W ubiegłym roku z łaźni osoby doświadczające bezdomności skorzystały 7062 razy. – To pokazuje ogrom potrzeb. Niestety trwające epidemia zmusiła nas do zawieszenia dyżurów w łaźni, jak i przeorganizowania funkcjonowania całego Dzieła – opisuje br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, dyrektor krakowskiej instytucji.
Dlatego też konieczne jest wsparcie finansowe, by jak najszybciej ponownie uruchomić łaźnię. – W czasie epidemii niezmiernie ważne jest, by nasi podopieczni, mieszkający na ulicy, w pustostanach, w wagonach czy na klatkach, mogli skorzystać z kąpieli i zadbać o higienę osobistą – tłumaczy kapucyn. Dlatego potrzebne są środki ochronne dla osób posługujących w łaźni: kombinezony, półmaski filtrujące, okulary ochronne, rękawiczki nitrylowe oraz środki do dezynfekcji. Koszt takiego zestawu ochronnego to 246 zł, a potrzeba ich kilkaset.
Darowiznę na akcję „Łaźnia potrzebna od zaraz! Pomożesz?” można przekazać online poprzez system Dotpay lub przelewem tradycyjnym na konto bankowe (74 1240 2294 1111 0010 1273 0039 lub dla darczyńców z zagranicy PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001). – Z góry z serca dziękujemy za każdą okazaną pomoc – mówi br. Marszałkowski. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie dzielopomocy.pl.
Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w 2004 r. Wspiera ono osoby potrzebujące poprzez prowadzenie łaźni, pralni i garderoby, a także jadłodajni i ambulatorium, organizowanie konsultacji socjalnych i zawodowych, prowadzenie poradni psychiatryczno-psychologicznej oraz tzw. mieszkań wspieranych, w których ludzie bez domu uczą się samodzielności.cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.