Zmiany w funkcjonowaniu Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie
17 marca 2020 | 12:01 | luk / hsz | Kraków Ⓒ Ⓟ
Pandemia koronawirusa powoduje szereg zmian w codziennym życiu. Dotknęły one także krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.
Jak tłumaczy br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, dyrektor ośrodka, zmiany zostały podjęte w celu zabezpieczenia zdrowia zarówno osób obejmowanych opieką, jak i pełniących dla nich posługę wolontariuszy i współpracowników. – Przede wszystkim następuje tymczasowe zawieszenie działalności Punktu Konsultacyjnego przy ul. Loretańskiej 11 oraz Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej – informuje.
Poza tym Punkt wydawania żywności i ciepłych napoi zostaje przeniesiony z ul. Reformackiej na ul. Smoleńsk. Nie będą również przyjmowane dary rzeczowe (odzież i meble), ale chętni wciąż mogą przynosić żywność i środki czystości na ul. Smoleńsk 4 (konieczne jest wcześniejsze poinformowanie na numer 12 433 51 20).
Na razie zmiany będą obowiązywać do 31 marca. – Cały czas jednak jesteśmy dostępni dla potrzebujących i osób bezdomnych. Dyżurować będziemy w Centrum Pomocy przy ul. Smoleńsk 4, którego dni pracy zostały wydłużone także na sobotę i niedzielę. W dni robocze będziemy otwarci od 9:00 do 15:00, a w weekendy od 15:00 do 17:00 – zapowiada br. Marszałkowski.
W tym czasie będą wydawane kanapki, drożdżówki, ciepła herbata i kawa oraz udzielane będą informacje o możliwościach uzyskania pomocy. – Staramy się zachowywać wszelkie możliwe środki ostrożności. Okienko do wydawania posiłków zostało specjalnie zabezpieczone, blat jest na bieżąco dezynfekowany, jak i zachowujemy odpowiednie odległości oraz stosujemy rękawiczki ochronne – opisuje zakonnik.
Jakiegokolwiek dalsze zmiany zostaną ogłoszone na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. W razie konieczności należy się kontaktować telefonicznie (12 433 51 20) lub mailowo (pomoc@dzielopomocy.pl), ale informacje będą udzielane również w Centrum Pomocy.
Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w 2004 r. Wspiera ono osoby potrzebujące poprzez prowadzenie łaźni, pralni i garderoby, a także jadłodajni i ambulatorium, organizowanie konsultacji socjalnych i zawodowych, prowadzenie poradni psychiatryczno-psychologicznej oraz tzw. mieszkań wspieranych, w których ludzie bez domu uczą się samodzielności.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.