Lubelscy księża na rekolekcjach u abp. Krajewskiego
20 września 2017 | 10:11 | Lublin / dab, kf / mz Ⓒ Ⓟ
Dwudziestu ośmiu kapłanów z archidiecezji lubelskiej uczestniczy w Rzymie w rekolekcjach prowadzonych przez papieskiego jałmużnika abp. Konrada Krajewskiego. Tematem przewodnim ćwiczeń duchowych jest zdanie „Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych”. Rekolekcje rozpoczęły się we wtorek i potrwają do soboty.
Duchowym przewodnikiem kapłanów jest jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski. Pochodzący z Łodzi hierarcha podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem pracy z najbiedniejszymi.
Zdaniem rzecznika prasowego Archidiecezji Lubelskiej ks. dr. Adama Jaszcza, wybór tematu nie jest przypadkowy: „Jest to piękna modlitwa do Ducha Świętego o uzdrowienie wewnętrzne dla tych, którzy idą przez życie jako Jego kapłani” – ocenia.
W rekolekcjach biorą udział księża pełniący ważne funkcje w życiu diecezjalnym. „Większość księży posiada duże doświadczenie w posłudze duszpasterskiej. Są to dziekani dekanatów naszej archidiecezji, proboszczowie, ale także młodzi księża wysłani na studia do Rzymu” – powiedział KAI ks. Jaszcz.
Zobacz także: Rekolekcje w całej Polsce
Dla kapłanów rzymskie rekolekcje to czas pogłębienia kapłańskiej relacji z Chrystusem przez konferencje, adorację oraz wspólne sprawowanie Eucharystii i Liturgii Godzin. Ćwiczenia duchowe przeżywane w Rzymie mają na celu spotkanie z żywą tradycją Kościoła zbudowanego na fundamencie św. Apostołów Piotra i Pawła, a także wielowiekową tradycją kulturową i historią Wiecznego Miasta.
W planie rekolekcji jest także poznanie funkcjonowania niektórych watykańskich dykasterii i spotkania z kardynałami odpowiedzialnymi za kierowanie nimi.
W czwartek 21 września, kapłani wezmą udział w Eucharystii sprawowanej przy grobie św. Jana Pawła II. Będzie jej przewodniczyć metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.